↑ Powrót do Projekty i programy

PRZEDSZKOLE TALENTÓW OD STYCZNIA 2016 DO PAŹDZIERNIKA 2016

 

dzieci-talenty

 1. Celem konkursu jest rozwijanie potencjału dzieci, ich zainteresowań oraz talentów. Przedszkole powinno uczyć kreatywności najmłodszych poprzez wskazywanie możliwości rozwoju i poszukiwanie różnorodnych rozwiązań.
 2. Przedszkola przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu „Przedszkole talentów” jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za 10 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.

Zadania konkursu „Przedszkole talentów”:

 1. Przeprowadzenie dnia talentu w przedszkolu, podczas którego dzieci będą mogły zaprezentować swoje talenty, np. muzyczne, taneczne, gimnastyczne, plastyczne… Ocena na podstawie wyników głosowania/prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 2. Przedszkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych”- zorganizowanie gier i zabaw kształtujących umiejętność dodawania i odejmowania u dzieci. Ocena na podstawie wyników, prac plastycznych /zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 3. Przeprowadzenie przedszkolnego konkursu recytatorskiego pod hasłem „Brzechwa i Tuwim dzieciom”. Ocena na podstawie sprawozdań/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 4. Zorganizowanie wycieczki po okolicy pn.: „Poznaję swoje otoczenie”, która ma na celu wyuczenie nawyku wynajdywania charakterystycznych punktów, mogących ułatwić odnalezienie się w różnych miejscach. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych /zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 5. Kształtowanie odporności emocjonalnej dziecka, ze wskazaniem sytuacji przyczynowo-skutkowej (np.: „kto pierwszy na mecie” – gra planszowa lub zajęcia ruchowe z wyścigami par; wysłuchanie słuchowiska, a następnie wskazanie kolejności zdarzeń na podstawie pytań opiekuna). Ocena na podstawie informacji, prac plastycznych /zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 6. Poznaję kształty i figury geometryczne” – zaktywizowanie dzieci do rysowania i wyklejania figur ze wskazaniem wielkości przedmiotu. Ocena na podstawie prac plastycznych /zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 7. Zainicjowanie zabawy „Mój mały sklep” mającej na celu przybliżenie wiedzy związanej z objętością i wagą danego przedmiotu/artykułu oraz ilością danych przedmiotów jednego rodzaju na półce, jak
  i klasyfikacją (rodzaj, barwa, wielkość, kształt, ciężar, warzywa i owoce, słodycze…). Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych /zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 8. Dziecko w uporządkowanym świecie – dostrzeganie powtarzalności następujących po sobie: pór roku i dni, dat w kalendarzu… Ocena na podstawie informacji, prac plastycznych /zdjęć przesłanych do jury konkursu.
 9. Przeprowadzenie zajęć w formie teatrzyku z wykorzystaniem zabawek przedszkolnych lub samodzielnie wykonanych pacynek nt. kontaktów z nieznajomymi. W starszej grupie można wprowadzić elementy dramy. Przedstawione sytuacje mają na celu zachowanie daleko idącej ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, którzy proponują poczęstunek, chcą poznać nasz adres, odprowadzić, coś ciekawego pokazać, wybranie odpowiednich postaw w danej sytuacji. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych /zdjęć przesłanych do jury konkursu.

Konkurs przeprowadzony zostanie  do 18 listopada 2016 r. Przedszkola, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły „Przedszkole talentów” i dyplomy honorowe.

” Mam talent „

Pokaż strony »

„Przedszkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych”-

Pokaż strony »

Konkurs recytatorski pod hasłem „Brzechwa i Tuwim dzieciom”.

Pod koniec lutego 2016 r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny już konkurs recytatorski pt. ,,Brzechwa i Tuwim dzieciom’’. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów, popularyzacja literatury dziecięcej, dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych oraz wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności. W konkursie udział wzięło 16 dzieci . Dzieci bardzo ładnie przygotowały się …

Pokaż strony »

„Poznaję swoje otoczenie”

Poznajemy Nasze otoczenie, bliższe i dalsze. Jesteśmy dziećmi bardzo otwartymi i ciekawymi świata. Znamy już nasze przedszkole, plac zabaw …. Nasz ogródek….. Naszą dzielnicę ścieżki, skróty,  wiemy też jak dotrzeć na Nasz ulubiony plac zabaw na osiedlu. Odwiedzamy okoliczne przedszkola i wspólnie spędzamy miło czas.   Wyruszamy dalej … a  za rogiem czeka na Nas  biblioteka …

Pokaż strony »

„Kto pierwszy na mecie” olimpiada między przedszkolna

17 czerwca Nasze przedszkole organizuje  między przedszkolną olimpiadę sportową. Z której zdamy oczywiście relację .

Pokaż strony »

„Poznaję kształty i figury geometryczne”

W ramach projektu „Zabawy figurami geometrycznymi” autorstwa Pani Anny Pękali i Pani Lidii Tórz, dzieci z grupy „Smoki” pod opieką swoich wychowawczyń nauczyły się piosenki o figurach geometrycznych, rozwiązywały zagadki, utrwalały wierszyki oraz rozróżniały i nazywały poznane figury geometryczne.Dzieci układały chustę animacyjną w kształt wylosowanej figury, tworzyły obrazki z klocków w kształcie wybranych figur oraz …

Pokaż strony »

„Zabawa w sklep”

Na przełomie lutego i marca Nasze przedszkolaki brały udział w projekcie  pt „Mój  sklep”. Wzdłuż  przedszkolnego korytarza został zaaranżowany supermarket, gdzie na półkach ustawione były opakowania po rzeczywistych produktach . Przedmioty te uzbieraliśmy dzięki uprzejmości rodziców , którzy zaangażowali się w akcje. Celem zajęć było przede wszystkim przybliżenie wiedzy związanej z objętością oraz wagą danego …

Pokaż strony »

Dziecko w uporządkowanym świecie

Pokaż strony »

Jak unikać kontaktów z nieznajomymi.

Jednym z etapów poszerzania wiedzy na temat bezpieczeństwa były zajęcia związane z bezpiecznymi zachowaniami podczas spotkania z nieznajomym. 23 maja  zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z funkcjonariuszkami straży miejskiej , które przeprowadziły z nami rozmowę i pokazały film o tym jak się zachować gdy zaczepia nas ktoś nieznajomy. Każdy z Nas mógł przemyśleć czy to jak …

Pokaż strony »